طرح زیرگذر از کمیته فنی گذشت

هفت‌برکه – گریشنا: کمیته فنی شورای ترافیک کلیات طرح زیرگذر میدان شهید برزگران را تصویب کرد.

به گزارش هفت‌برکه، در جلسه صبح چهارشنبه، هفتم آذرماه ۱۳۹۷ در فرمانداری، اعضای کمیته فنی شورای ترافیک شهرستان گراش با کلیات طرح زیرگذر موافقت کردند. بنا به پیشنهاد فرودی، فرماندار و رییس شورای ترافیک، در جلسه این شورا در روز دوشنبه پنجم آذرماه، تصمیم کمیته فنی به منزله‌ی مصوبه شورای ترافیک شهرستان گراش محسوب می‌شود.

مهندس جعفری، دبیر شورای ترافیک، در گفتگوی تلفنی با خبرنگار گریشنا با تایید این خبر گفت: «امروز با حضور اعضای شورای ترافیک شامل معاون عمرانی فرمانداری، نمایندگان شورای شهر، شهردار، کارشناس شهرداری، رییس اداره راهنمایی و رانندگی، نماینده پلیس راه، و سرپرست اداره راه و شهرسازی گراش، طرح زیرگذر میدان شهید برزگران بعد از بحث و تبادل نظر به تصویب رسید.» مهندس جعفری اضافه می‌کند: «اعضای این کمیته موافقت خود را با کلیات طرح اعلام کردند. جزییات طرح در آینده مشخص می‌شود.»

دبیر شورای ترافیک درباره روند ادامه طرح توضیح می‌دهد: «اکنون این طرح به شورای ترافیک استان می‌رود. اگر در آن شورا تصویب شود، طراحی نهایی انجام می‌گیرد و استعلام‌ها دریافت می‌شود تا به مرحله اجرای پروژه برسد.»

در جلسه روز دوشنبه شورای ترافیک، علی‌اصغر حسنی، رییس شورای شهر، گفت طرح زیرگذر را یکی از شرکت‌های متخصص در زمینه ترافیکی در کشور طراحی کرده است، و این شرکت وعده داده است که خودش مجوز شورای ترافیک استان را هم می‌گیرد. خداشناس، شهردار گراش، نیز اظهار کرد کار گودبرداری زیرگذر را می‌توان در بیست روز به اتمام رساند، در حالی که نیازی به بستن کامل میدان و مسیرهای عبور هم نیست، چون می‌توان یک خط را برای عبور آهسته ترافیک باز نگه داشت. او هزینه‌ی اجرای طرح را چهار میلیارد تومان دانست. اما مشکلاتی همچون وجود شبکه‌ی اصلی گاز شهر، خط لوله‌ی انتقال آب، فیبرهای نوری و شبکه برق در مسیر این زیرگذر نیز وجود دارد، که زمان و هزینه‌ی اجرا را بالاتر خواهد برد.