پیاده رو بلوار سرداران شهید کلنگ زنی شد

کلنگ زنی بلوار سرداران در دهه مبارک فجر

در پنجمین روز از دهه پر فروغ فجر پیاده رو بلوار سرداران کلنگ زنی شد.

در مراسم صبح امروز یکشنبه 15 بهمن ماه 96 که با حضور فرماندار شهرستان گراش، شهردار گراش جمعی از مسئولین و مردم و کسبه برگزار گردید، مهندس فقیهی کیا درباره جزییات پیش بینی شده در این پروژه توضیحاتی ارائه داد. مهندس فقیهی کیا در اینخصوص گفت: “‌‌پروژ بهسازی پیاده رو بلوار سرداران شهید در ادامه روند بهسازی پیاده رو های سطح شهر و جهت ترویج فرهنگ پیاده روی و سلامت جامعه انجام خواهد شد. در حال حاضر مشاغل مزاحم و تابلوهای تبلیغاتی در سطح پیاده روها باعث سد معبر و مشکل در رفت و آمده عابران پیاده شده که با اجرای این پروژه این مشکلات حل خواهد شد.” شهردار گراش در ادامه افزود:‌”در حال حاضر بهسازی معابر شهری با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد تومان هزینه در حال اجراست. ”

پیش ازاین پیاده روهای بلوار معلم و خیابان امام (ره) جمعا به مساحت 8450 متر مربع و با هزینه بالغ بر 1 میلیارد  و 200 میلیون تومان بهسازی شده که موجب رضایتمندی شهروندان قرار گرفته است.

مهندس فقیهی کیا در این مراسم از دیگر پروژه های در حال انجام شهرداری نام برد که به زودی به بهره برداری خواهند رسید. مجموعه فرهنگی، تفریحی و گردشگری هفت برکه که قرارداد با پیمانکار منعقد شده و عملیات بهسازی آن آغاز گردیده از جمله پروژه های مهم در حال انجام است که با نظارت میراث فرهنگی احداث می گردد.

عملیات بهسازی جداول و کف پوش پیاده رو خیابان امام خمینی (ره)، تملک بازار مرکزی گراش با پرداخت هزینه 65 میلیارد ریالی، زیرسازی و آسفالت ادامه بلوار فلسطین و سایر معابر شهر، سنگ فرش و دیواره سنگی خیابان شهدای گمنام، موزائیک فرش بلوار معلم، کف پوش رفوژ بلوار سعادت، اجرای رفوژ وسط بلوار خلیج فارس از دیگر پروژه های در دست اقدام شهرداری است. طرح درختکاری و احداث آبشار کلات، پارک بانوان،  باغ گلها و باغ سنتی ایرانی از دیگر طرحی های در دست اقدام شهرداری  است.

پس از این مراسم ، فاز اول جاده گراش – چک چک ، محور اصلی اتصال بخش مرکزی به سایر بخش های شهرستان افتتاح گردید که پیش از این شهرداری گراش، با همکاری اداره راه و شهرسازی شهرستان رفوژ وسط این فاز از پروژه را به طول 800 متر اقدام نموده است.

روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر گراش